Kategorijas

Pēdējie komentāri

Ziņas  -   Amortizatori kā elektroenerģijas ieguves avots
Good info.Lucky me I found your website who can wr...
Ziņas  -   OSCar eO PIRMAIS auto ar elektromotoru kas sasniedza Dakāras finišu
It's wonderful that you are getting ideas from Cus...
Ziņas  -   Amortizatori kā elektroenerģijas ieguves avots
If you wish for to improve your knowledge just kee...
Ziņas  -   BMW Concep i3 un BMW Concep i8
http://hstecsol.com/seo.html
Ziņas  -   Tehniskais ģenerālsponsors – Winston Battery
Hello, would you mind letting me know which web ho...Tagu mākonis

Kalendārs

Oktobris 2017

Gadu atpakaļGadu uz priekšu
POTCPSSv
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Jaunumu par šo periodu nav

Banner

eco_baner_latvija

Top 5 kas ir jāzin visiem

Fakti

---- 2010.gadā Latvijā nav reģistrēts vel neviens elektromobilis.

---- 2010.gadā Latvijā reģistrēti 800 hibrīdauto.

Popularizēs videi draudzīgu automašīnu izmantošanu

Izvietoja: enders Izvietots: 5 aprīlī 2011 14:14 Kategorija: Ekobraukšana Latvijā Skatījumu: 495

Latvijas Automoto biedrība un Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība parakstīja sadarbības līgumu, lai veicinātu dabai draudzīgu transporta līdzekļu un enerģijas avotu izmantošanu satiksmē un popularizētu individuālos elektriskos transporta līdzekļus, informē LAMB pārstāvji. Biedrības vienošanos parakstījušas aizvakar, 3.martā, Rīgas domes rīkotajā seminārā par elektroautomobiļu attīstību Latvijā.

 

Līgums paredz, ka Automoto biedrība apņemas sniegt tehnisko palīdzību ar elektrību darbināmo vieglo automobiļu, kvadriciklu, motociklu un mopēdu lietotājiem, savukārt Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība apmācīs Automoto biedrības tehniskos darbiniekus.

 

Sadarbības līguma parakstīšana ir viena no Automoto biedrības prioritātēm, par ko liecina dalība starptautiskajā "Globālās degvielas ekonomijas iniciatīvā - 50by50", kuras kopējais mērķis ir līdz 2020.gadam par 30%, bet līdz 2030.gadam par 50% palielināt jauno automašīnu modeļu degvielas ekonomiju un par 50% samazināt ogļskābo gāzu jeb CO2 izmešu apjomu. Minētās iniciatīvas autori ir Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), kuras dalīborganizācija ir Automoto biedrība, kā arī Starptautiskais transporta forums, Starptautiskā enerģijas aģentūra un ANO Vides programma.

 

Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis norādīja, ka ieguldījums videi draudzīgā satiksmē ir ieguldījums gan bērnu, gan visas planētas nākotnē, tādēļ atbildīgajām institūcijām ar konkrētu rīcību, piemēram, nodokļu atvieglojumiem, būtu jāatbalsta videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošana.

 

Jau ziņots, ka līdz 2020.gadam Latvijā varētu tikt reģistrēti aptuveni 10 000 elektroautomobiļu, kas būs aptuveni 2% no kopējā auto skaita, Rīgas domes rīkotajā seminārā par elektroautomobiļu attīstību Latvijā prognozēja AS "Latvenergo" padomnieks Ilmārs Stuklis.

 

Stuklis stāstīja, ka 2009.gadā visvairāk ogļskābo gāzu jeb CO2 izmešu radīja autotransports (42%), tam seko rūpniecība un mājsaimniecības (32%) un enerģētika (26%). Eiropas Savienības valstīs CO2 izmeši no autotransporta bijuši vidēji 25%. Stuklis norādīja, ka, veicinot Latvijā elektroautomobiļu pieejamību, CO2 izmeši autotransporta jomā samazinātos līdz pat 25%.

 

Viņš informēja, ka 2010.gadā Latvijā finansiāli bija izdevīgi ar naftas produktiem darbināmi auto, turpretī elektroautomobiļi bija finansiāli neizdevīgi, kas, pēc eksperta domām, kavē šo auto attīstību. Tajā pašā laikā Stuklis minēja, ka 2020.gadā elektroautomobiļu cena būs augstāka, tomēr to ekspluatācijas izmaksas - mazākas, savukārt ar naftas produktiem darbināmi auto kļūs lētāki, bet nafta to darbināšanai - ievērojami dārgāka.

 

"Lai veicinātu elektroautomobiļu izplatību Latvijā, nepieciešama infrastruktūras izveide, bet, lai izveidotu infrastruktūru, nepieciešami elektroautomobiļi. Lai šo problēmu risinātu, nepieciešams veikt pētījumus, izdarīt secinājumus un veikt pilotprojektus," uzsvēra Stuklis.

 

"Latvenergo" pārstāvis prognozēja, ka līdz 2020.gadam Latvijā varētu būt 10 000 elektroautomobiļu, savukārt enerģētikas koncerns līdz 2020.gadam Rīgā varētu izvietot aptuveni 500 elektroautomobiļu uzpildes stacijas - tirdzniecības centros, uzpildes stacijās, stāvlaukumos u.c.

Avots:LETA Nozare.lv


Tegi: videi draudzīgas automašīnas
Komentāru nav... Jūs varat izdarīt to pirmais!
Komentāra pievienošana
Jūsu vārds:
E-mail:
Komentārs:
Priekšskatīšana Palielināt lauku Samazināt lauku
Pusbiezs (Ctrl+B) Kursīvs (Ctrl+I) Pasvītrots (Ctrl+U) Nosvītrots (Ctrl+Shift+S) Pa kreisi (Ctrl+Shift+L) Centrā (Ctrl+Shift+M) Pa labi (Ctrl+Shift+R) Pa abām malām (Ctrl+Shift+J) Horizontāla līnija (Ctrl+H) Atsauces ievietošana (Ctrl+L) E-pasta ievietošana (Ctrl+E) Attēla ievietošana (Ctrl+Shift+I) Markēts saraksts Numurēts saraksts Saraksta rinda Preču zīme Kopiraits Reģistrēts Šrifts Tab Bez BB kodiem
Aizsardība pret botiem:
Kods no attēla:
Eco Auto
Powered by CMS Eleanor © 2017
Lapa ģenerēta 0.063 sekundi(es). Izmantots pieprasījumu: 20. GZIP ieslēgts.
© Copyright